strona główna wydarzenia Akademia - Święto Niepodległości
Akademia - Święto Niepodległości Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 13 listopada 2015 13:48

Wszyscy są odpowiedzialni za ducha patriotyzmu, a przede wszystkim rodzina, przedszkole, szkoła. Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich. Dlatego wychowanie patriotyczne jest w pełni realizowane w naszym przedszkolu poprzez poznawanie symbolów narodowych, legend, hymnu i spotkań z ciekawymi ludźmi, szerzącymi takie wartości. Wydarzeniami, które mają znaczące miejsce w przedszkolnej edukacji patriotycznej są uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które w tym roku  obchodziliśmy 12.XI. Grupa V z nauczycielami przygotowała program artystyczny , na który zaproszeni zostali młodsi koledzy z przedszkola  oraz uczniowie z klasy I z wychowawczynią p. E. Dziąg  . W uroczystości wzięli  także udział dziadkowie naszego kolegi Bartka . Czcząc pamięć tamtych historycznych dni przedszkolaki oraz goście zaśpiewali Hymn Polski , a następnie słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym. Obchody 11 listopada uczą szacunku do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji , symboli narodowych, a także rozwijają poczucie przynależności narodowej. Należy pamiętać ,że wychowanie patriotyczne jest procesem długotrwałym i powinno  zaczynąć się już od najmłodszych lat, gdyż żywa wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie.

 

Poprawiony: piątek, 13 listopada 2015 14:01