strona główna wycieczki Wycieczka do Groty Solnej i Muzeum SEMAFOR
Wycieczka do Groty Solnej i Muzeum SEMAFOR Drukuj Email
czwartek, 22 października 2015 19:28

22 .X  przedszkolaki z grupy V i II ( a 23 X. - z grupy I,III i IV)  udały się na wycieczkę do „ Groty solnej” oraz do Muzeum Bajki SEMAFOR w Łodzi.  Wycieczka dla dzieci była wielką przygodą . Każdy przeżywał ją na własny sposób , jedno jest pewne wszyscy z niecierpliwością czekali na świetną zabawę podczas wyjazdu . Pierwsze emocje można było zauważyć w Grocie Solnej Relax w Łodzi. Dzieci wzięły tam udział w 45 minutowym seansie , który miał charakter profilaktyczno-zdrowotny ,  bowiem Grota solna posiada specyficzny mikroklimat, który pozytywnie wpływa na cały organizm. Uwalniane przez ściany solne powietrze jest bardzo bogate w mikroelementy  m.in. jod, wapń, magnez , potas , żelazo. Terapia kolorami wpływa na wyciszenie , zrelaksowanie , odprężenie . W pięknej scenerii wszyscy czuli się jak w bajkowym zamku .  Podczas zabaw w grocie przedszkolaki  słuchały bajek , śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ruchowych i drużynowych , bawiły się w poszukiwaczy skarbu , wznosiły z kryształków soli budowle . Zabawa z solą dała im wiele uśmiechu, który możemy zobaczyć na zdjęciach .Po wyjściu z groty na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka , jaką było zwiedzanie Muzeum Bajki - SE-MA-FOR . W muzeum bajki oglądały bohaterów, których poznawali w bajkach czytanych przez nauczycieli w przedszkolu i rodziców w domu oraz z ekranu telewizora min.: misia Uszatka i Koralgora, pingwina Pik-Poka, Piotrka i wilka oraz wiele innych. Oglądały dekoracje i rekwizyty używane do produkcji filmów oraz słuchały uważnie jak powstają anonimowe filmy lalkowe i rysunkowe dla dzieci i dorosłych. Wielką radość sprawiło im przygotowanie filmu poklatkowego z własnym udziałem , który został nagrany i przesłany na pocztę do nauczycieli grup. Przedszkolaki wzięły także udział w seansie filmowym podczas którego obejrzały film animowany "Parauszek" . Wyjazd na długo pozostanie w pamięci , dzieci już w autokarze dopytywały się kiedy odbędzie się następna tak ciekawa wycieczka.

Poprawiony: czwartek, 22 października 2015 21:41