Bal Jesieni Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 16 października 2015 11:18

 

Dzisiaj odbył się w naszym przedszkolu wielki BAL JESIENI. Każda grupa  otrzymała na głowę opaski z odpowiednim emblematem  gr I - kasztany , gr II - grzyby gr III -owoce gr IV - warzywa i gr V jesienne liście. Na dużej sali można było zatem  zauważyć wszystkie charakterystyczne cechy jesieni . Imprezę poprowadziła Pani Jesień , która przygotowała dla dzieci mnóstwo zabaw . Dzieciaki rozpoznawały po dotyku  dary jesieni , rozwiązywały zagadki , rozpoznawały po smaku nazwy owoców i warzyw . Swoją energię pokazały podczas zabaw ruchowych m.in. - " zrywanie jabłuszek", "Słońce i deszcz", " Pada deszcz" a także podczas  improwizacji taneczno-ruchowej  przy muzyce Vivaldiego " Jesień" . Było też zadanie dla wszystkich Pań , które rywalizowały w obieraniu jabłek ( na czas i na długość obierki) . Doping dzieci słyszał chyba cały Rogów . Po I części  kiedy wszyscy posilili się i  odpoczęli  rozpoczęła się  dyskoteka na której hulał jesienny wiatr mieszając grzyby ,warzywa, owoce, liście, kasztany , żołędzie  .... oj działo się działo  . Szkoda , że ten wesoły dzień dobiegł końca , ale my już myślimy jak powitać Panią Zimę Puszcza oczko ( chociaż wcale nam nie śpieszno do chłodów, mrozów i śnieżyc ) .

Poprawiony: piątek, 16 października 2015 12:09