strona główna wydarzenia Próbny alarm w przedszkolu
Próbny alarm w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 października 2015 08:00

W poniedziałek przedszkolaki wzięły udział w Alarmie Próbnym zorganizowanym przy współpracy z Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie. Dzieci w tym dniu podczas zajęć edukacyjnych przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa . Punktualnie o godz. 10:00 rozległ się dzwonek wzywający wszystkich do ewakuacji zewnętrznej. Przedszkolaki w pośpiechu ustawiły się  przed wyjściami ewakuacyjnymi  i opuściły ze swoimi Paniami budynek przedszkola , gdzie na zewnątrz obserwowały dalszą akcję ratunkową prowadzoną przez Strażaków. Strażacy pod kierunkiem komendanta p. P. Szczodrowskiego   dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku i z sali gr III ewakuowali przedszkolaka , który ( zgodnie z planem ) pozostał w sali w celu zademonstrowania akcji ratowniczej. Uczestnicy całej akcji ściśle współpracowali ze strażakami  wykonując ich polecenia. Tego typu działania pozwalają na utrwalanie zasad bezpieczeństwa i uświadamiają , że źródła pożaru są bardzo niebezpieczne i w chwilach zagrożenia należy ściśle słuchać poleceń osób koordynujący akcję ratowniczą .

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 08:04