strona główna realizacje dodatkowych programów Dwujęzyczne dzieci - program
Dwujęzyczne dzieci - program Drukuj Email
piątek, 25 września 2015 12:03

Zmieniona podstawa programowa wychowania przedszkolnego wprowadza obowiązkowe przygotowanie dziecka do posługiwania się językiem obcym nowożytnym .W związku z tym w roku szkolnym 2015/2016 nasze przedszkole w ramach współpracy z łódzkim WODN przystąpiło do projektu "Uczysz się Ty , uczę się Ja" . Dwie nauczycielki wzięły udział w szkoleniu  w ramach którego zapoznały się z programem "Dwujęzyczne dziecko". Projekt powstał z inicjatywy Firmy Yellow House English, Firmy Moje Bambino  i Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

Celami projektu są :

• Aktywizacja środowiska nauczycielskiego w celu włączania w przedszkolne sytuacje edukacyjne nauki języka angielskiego.
  • Promowanie Programu Dwujęzyczne Dzieci w edukacji przedszkolnej.
  • Umożliwienie nauczycielom, nie znającym języka angielskiego, realizację obszaru podstawy programowej wychowania przedszkolnego dotyczącej przygotowania dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym, do czasu uzyskania odpowiednich kwalifikacji.

Nasza placówka będzie realizowała pilotażowy program z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych , które nauczycielki otrzymały po zakończeniu szkolenia. W trakcie zabaw spontanicznych , zajęć edukacyjnych i w codziennych sytuacjach dzieci będą miały możliwość wspólnie z nauczycielem uczyć się słówek i zwrotów w j.angielskim.

W trakcie trwania projektu na terenie przedszkola będą organizowane zajęcia pokazowe dla rodziców , a także nauczycieli innych placówek oświatowych. W naszym przedszkolu wszystkie grupy wiekowe mają zajęcia z lektorem j.angielskiego , do w/w pilotażowego  projektu wybrane zostały dwie grupy . Relacje z projektu będą systematycznie zamieszczane na naszej stronie internetowej.

Poprawiony: piątek, 25 września 2015 12:32