strona główna wydarzenia Dożynki w Rogowie
Dożynki w Rogowie Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 września 2015 01:02


Dożynki inaczej mówiąc ludowe święto z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych odbyło się w Rogowie 13 września 2015 r. Ceremonii  dożynkowej przewodniczył Starosta i Starościna dożynkowi. Wniesione zostały  wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów. Następnie Starosta i Starościna wręczyli bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów Gospodarzowi dożynek czyli Wójtowi Gminy.  Potem  składane były symboliczne dary z najnowszych plonów , które stanowiły wystawę osiągnięć lokalnych rolników. Tak właśnie przebiegały w 2015 r.  Dożynki w Rogowie , których tematem przewodnim było pszczelarstwo! Nie zabrakło wśród stoisk zapełnionych regionalnymi wytworami , naszego przedszkolnego stanowiska które oferowało malowanie buzi naszych najmłodszych oraz kolorowe baloniki . Ważnym akcentem był także kosz dożynkowy wykonany przez nasze dzieci z grupy V.

Poprawiony: poniedziałek, 14 września 2015 01:38