strona główna wydarzenia Z wizytą w OSP w Rogowie
Z wizytą w OSP w Rogowie Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 czerwca 2015 12:01

OSP  W ROGOWIE 

2 czerwca  przedszkolaki odwiedziły  OSP w Rogowie . Na początku wizyty dzieci  zostały powitane przez p. Piotra Szczodrowskiego  , który wykorzystał do tego megafon . Komendant OSP  opowiedział gościom najważniejsze fakty historii Rogowskiej OSP , co wiązało się z tegorocznym 90 letnim jubileuszem istnienia strażnicy. Przedszkolaki  najpierw miały możliwość zapoznania się z wnętrzem budynku straży pożarnej .Jak się można było spodziewać maluchy skupiły swoją uwagę na  pomieszczeniach  gdzie stacjonują wozy bojowe i strażacy trzymają  swoje uniformy. Po krótkiej opowieści  i obejrzeniu galerii zdjęć z akcji ratowniczych  Strażacy zaprezentowali dzieciom różne specjalistyczne stroje wykorzystywane podczas ich interwencji m.in. kombinezon chroniący przed insektami , uniform wodoszczelny .Dzieci przymierzały także  różne części ubioru strażaka ,  z chęcią zakładały  hełmy . Wielkim zainteresowaniem cieszyła się ręczna syren a , każdy chciał chociaż na chwilę poczuć się strażakiem i nią zakręcić. Z zaciekawieniem przedszkolaki  oglądały wóz bojowy. Ogromną radość sprawiło dzieciom puszczenie wody z natrysków wokół samochodu oraz obejrzenie pokazu puszczania wody z działka wodnego. Na zakończenie  wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na tle budynku OSP w Rogowie . Każdy przedszkolak opuścił strażnicę z lizakiem w ręku , które zafundowali strażacy .

Poprawiony: wtorek, 02 czerwca 2015 14:01