strona główna wydarzenia IV DZIECIĘCA OLIMPIADA SPORTOWA
IV DZIECIĘCA OLIMPIADA SPORTOWA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 maja 2015 11:22

IV DZIECIĘCA OLIMPIADA SPORTOWA pod hasłem „Ruch to zdrowie”

28.05.2015r. w ogrodzie przedszkolnym odbyła się IV Dziecięca Olimpiada Sportowa pod hasłem „Ruch to zdrowie” .Celem naszej imprezy jest upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci z powiatu brzezińskiego , propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu. Wspólna rywalizacja uczy dzieci jak sprawnie można działać i komunikować się w grupie. Pokazuje dzieciom ,że praca zespołowa uszlachetnia i wzmacnia przyjaźnie . W Olimpiadzie wzięło udział 36 dzieci z 6 placówek oświatowych : Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym , Wągrach,  Rogowie oraz Gminnego Przedszkola w Rogowie i Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Olszy „Ognisko Miłości”. Rywalizacja  rozpoczęła się od uroczystego ślubowania , którego tekst brzmiał” My  mali sportowcy przyrzekamy , że będziemy zgodnie rywalizowali . My sport i zabawę bardzo lubimy , więc jak sportowcy uczciwie walczymy!”. Po tych słowach drużyny udały się na swoje stanowiska , gdzie rozpoczęły się zawody sportowe.  W tym roku było 6 konkurencji . Sportowcy musieli wykazać się m.in. zwinnością , gibkością , równowagą , celnością . Była więc konkurencja „Uwaga na jajo” „Slalom gigant” „Rzuty woreczkiem do obręczy” „Slalom z woreczkiem na paletce „ „Bramka” oraz „Bieg na czworakach” .Werdykt jury był jednogłośny , zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy zajmując 1 miejsce za wspaniałą sportową rywalizację . Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom , medal oraz gwizdek i słodkości.

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2015 12:42