strona główna wydarzenia Ogród sztuk - wycieczka gr IV
Ogród sztuk - wycieczka gr IV Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 maja 2015 08:43

PLENEROWY OGRÓD SZTUK

 

20 maja 2015 r. grupa IV  wzięła udział w wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej - Filia CZP nr 1 w Lesie Łagiewnickim. Przedszkolaki były uczestnikami imprezy pod nazwą Plenerowy Ogród Sztuk . To forma jarmarku , na którym 250 dzieci jednocześnie uczestniczy w różnorodnych warsztatach , aktywnie tworząc dzieła, znajdując wspólny wymiar kilku dziedzin twórczości. Na trasie jarmarku było 15 stacji  w których dzieci wykonywały różne zadania. Tworzyły m.in. słoneczka z płyt cd i kolorowego papieru, zaplatały siatkę kolorowymi ścinkami materiału , ratowały Elfy ozdabiając fluorescencyjnymi rurkami świat Elfów, rozświetlały ogród królewny malując kolorowymi farbami drzewa okryte materiałem , odwiedziły krainę cieni , w kąciku Pana Ceramiki  tworzyły prezenty z gliny dla swoich mam . Podczas postoju na " stacjach " przedszkolaki wzięły także udział w warsztatach muzycznych , gdzie grały na bębnach , instrumentach muzycznych. Pokazały także swoje umiejętności sportowe pokonując tor przeszkód . Wykazały się znajomością kolorów podczas zabawy z chustą animacyjną . Ukazały swoje zdolności podczas zabaw aerobowych z kolorowymi pomponami. Dużą radość sprawiła dzieciom dmuchana zjeżdżalnia oraz konsumpcja popcornu i waty cukrowej. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci , mamy nadzieję że w przyszłym roku ponownie weźmiemy udział w FSMD .

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 09:25