strona główna wydarzenia ŚWIĘTO FLAGI W PRZEDSZKOLU
ŚWIĘTO FLAGI W PRZEDSZKOLU Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 29 kwietnia 2015 11:26

ŚWIĘTO FLAGI

 

"Powiewa FLAGA gdy wiatr się zerwie , a na tej fladze biel jest  i czerwień. Czerwień to miłość , biel - serca czyste .Piękne są nasze barwy ojczyste "

Cz.Janczarski

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej przypada w Polsce na dzień 2 maja. Święto, które po raz pierwszy obchodzono w 2004 roku, ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Przedszkolaki wiele dni  przygotowywały się do aktywnego i autentycznego przeżywania tego święta by 29 kwietnia 2015 r. mogły uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym pod hasłem ,,Święto flagi''. W tym uroczystym dniu wszyscy byli ubrani na galowo . Najstarsze grupy ( IV i V) przygotowały dla młodszych kolegów występy artystyczne podczas których recytowane były wiersze i śpiewane pieśni o treści patriotycznej . Najmłodsze grupy wzięły udział w quizie , w którym wykazały się wiedzą na temat swojego ojczystego kraju . Na zakończenie spotkania odśpiewany został Hymn Państwowy , a przedstawiciele najstarszej grupy dokonali wciągnięcia na maszt Flagi Polski. Tego typu spotkania pozwalają kształtować w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promują polskie symbole narodowe. Budzenie zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny.

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2015 12:16