strona główna wydarzenia ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 22 kwietnia 2015 12:29

 

Data 22 kwiecień kojarzy się z obchodami Światowego Dnia Ziemi . Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi  dlatego powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia. Promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie powinno być  priorytetem , który ma za zadanie uświadomić wszystkim , jak kruchy jest ekosystem Zielonej Planety. W naszym przedszkolu edukacja ekologiczna od lat odgrywa decydująca rolę w wychowaniu najmłodszego pokolenia. W tym roku obchody Dnia Ziemi odbyły się w ogrodzie . Dzieci wysłuchały listu od Pani Przyrody , w którym poruszona była bardzo ważna kwestia związana z ochroną środowiska . Maluchy odpowiadały na pytania  zawarte w grze planszowej „Pomagajmy Ziemi codziennie” .Po udzielanych odpowiedziach widać , że każdy przedszkolak rozumie konieczność ochrony środowiska , wie jak bardzo ważne jest oszczędzanie wody, energii  oraz jakie korzyści daje wszystkim systematyczne segregowanie śmieci . Wiedza ekologiczna jaką posiadają nasze dzieci na pewno w przyszłości zaowocuje i znajdzie odzwierciedlenie w naturalnym środowisku , które mamy nadzieję nigdy nie ulegnie degradacji. Impreza pod hasłem „Pomagajmy Ziemi codziennie”  zakończyła się złożeniem ślubowania: Uroczyście przyrzekamy:

  • Chronić przyrodę
  • Oszczędzać wodę
  • Dokarmiać ptaki
  • Dbać o zwierzaki
  • Kwiaty hodować
  • Drzewa szanować
  • Ziemię ratować
  • Nigdy nie śmiecić i uczyć tego wszystkie dzieci.

Po złożeniu ślubowania wszystkie grupy wzięły udział w zajęciach plastycznych wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Było malowanie farbami na tkaninie  nt:” Nasza Ziemia jest piękna” , wypełniano kontur drzewa zgniatanymi kawałkami kolorowych gazet , a najmłodsze grupy kolorowały farbami kontury kwiatów  , które zostały umieszczone na przedszkolnym skalniaku. Po obejrzeniu wystawy wszystkie dzieci wzięły udział w ekologicznej dyskotece.

Mamy nadzieję  , że  Dzień Ziemi w Rogowie będzie trwał przez cały rok , a maluchy staną się strażnikami – obrońcami naszej przyrody , która jest częścią nas samych.

Poprawiony: środa, 22 kwietnia 2015 12:40