strona główna wydarzenia Puzon, tuba w przedszkolu czyli muzyczne podróże
Puzon, tuba w przedszkolu czyli muzyczne podróże Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:22

Dzisiejszy koncert muzyczny poświęcony był największym instrumentom dętym  . Bohaterem muzycznego spotkania był Pan Puzon i Pani Tuba :-). Puzon różni się pod względem budowy od innych instrumentów dętych blaszanych. Zamiast wentyli ma suwak, którym zmienia się wysokość dźwięku. Zbudowany jest z dwóch długich metalowych rurek w kształcie litery U, które połączone są ze sobą, tworząc literę S.Poprzez wsuwanie i wysuwanie suwaka można zmieniać wysokość dźwięku.Oj trudne to trochę i skomplikowane , ale za to jaki słychać dźwięki !! Pani Tuba to największy i najniżej brzmiący instrument w rodzinie dętych blaszanych. Istnieje wiele odmian tub o różnych rozmiarach. Tuba składa się z długiej metalowej  rury wielokrotnie zwiniętej w pętlę, zakończonej na końcach ustnikiem i szeroką czarą głosową. Tuby mają ustniki w kształcie filiżanki i zwykle 4 wentyle.Dużo tych informacji dzisiaj zdobyliśmy , ale najważniejsze że koncert bardzo nam się podobał , a co niektórzy próbowali swoich sił próbując wydobyć dźwięki z Tuby i Puzonu .

Poprawiony: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 12:00