strona główna wydarzenia Dzieciństwo bez próchnicy - projekt edukacyjny
Dzieciństwo bez próchnicy - projekt edukacyjny Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 marca 2015 12:48

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (w partnerstwie z ośmioma uczelniami medycznymi) dzięki środkom Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz dotacji ministra zdrowia.

Celem projektu jest edukacja stomatologiczna dzieci w wieku 0 – 5 lat oraz osób dorosłych, a także objecie ich profilaktyką stomatologiczną. To właśnie od postawy dorosłych: rodziców, opiekunów nauczycieli i wychowawców oraz personelu medycznego zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych.

W ramach projektu  promowane są zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci.

23 marca 2015 r. w ramach edukacji bezpośredniej – edukator poprowadził w naszym przedszkolu we wszystkich grupach  zajęcia, na których dzieci  nauczyły się, jak  prawidłowo szczotkować i dbać o zęby.

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2015 13:13