strona główna wydarzenia Marzanna - pożegnanie zimy na słodko
Marzanna - pożegnanie zimy na słodko Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 marca 2015 21:16

 

WITAJ WIOSNO !!!

19 marca 2015 r. dzieci z naszego przedszkola radośnie powitały wiosnę Przedszkolaki nie poszły jednak topić Marzanny , ale pozostały w sali by wspólnie się bawić . Była to wspaniała okazja do integracji grup przedszkolnych. W strojach obowiązywały wiosenne barwy , przede wszystkim kolor zielony. W tym roku w naszym przedszkolu zabrakło tradycyjnej Marzanny czyli kukły ze słomy , kolorowej bibuły. Jej miejsce zajęła " słodka " Marzanna .Ach cóż to była za słodka zabawa .Najpierw postać Marzanny przystrajana była słodkościami , które po wiosennych zabawach zostały "spałaszowane " przez dzieci , było to symboliczne odejście zimy do "morza" tj w naszym wydaniu do naszych brzuszków :-) . Wiosnę dzieciaki powitały kolorowym gaikiem - maikiem  symbolem wiosny , który wspólnie wykonały z barwnych bibuł.

Poprawiony: czwartek, 19 marca 2015 21:42