DZIEŃ KOTA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 20 lutego 2015 20:07

 

Są puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się, salonowce, rasowce, dachowce, bywają bezdomne. Kto? Oczywiście koty.Dzisiaj zajęcia i zabawy w Przedszkolu zdominowała kocia tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota. Od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewało miłe , ciepłe mruczenie co zwiastowało , że budynek opanowują powoli koty:-). Nad kociakami "panowały" Kocice , które uwiły jedno wspólne gniazdko aby w ciepłym kąciku skupić rozbrykane kociaczki. Kiedy sytuacja została opanowana wszystkie koty wzięły udział w zabawach i konkursach związanych z kotami, był więc konkurs na najszybsze wylizanie miseczki  z mleczkiem, dla starszych kotków utrudnienie polegało na opróżnieniu miseczki mleka za pomocą słomki. Koty obejrzały też inscenizację wiersza"Chory kotek". Kocia zabawa zakończyła się kocią dyskoteką.

Celem obchodów Dnia Kota  jest propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko tych rasowych, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które jej potrzebują.

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 21:00