strona główna wydarzenia Koło teatralne dla Rodziców - druga próba
Koło teatralne dla Rodziców - druga próba Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 13 lutego 2015 21:52

Nasze przedszkole przez kilka lat realizowało innowacje pedagogiczne , których głównym celem było uczynienie dziecka być wrażliwym, twórczym, myślącym i otwartym, a także stopniowe uczenie przedszkolaków interpretacji odbioru sztuki teatralnej oraz odczuwania jej piękna. Udział w różnego rodzaju zabawach parateatralnych , wycieczki do Teatrów , przygotowywanie dla rodziców przedstawień sprawia dzieciom ogromną radość. Rodzice są niesamowicie dumni podziwiając umiejętności aktorskie swojego dziecka . Pomyśleliśmy więc , że najwyższy czas aby role na chwilę się odwróciły i żeby to dziecko mogło oklaskiwać i podziwiać swojego rodzica w roli aktora. Efektem naszego zamysłu było powołanie w naszym przedszkolu Koła Teatralnego dla rodziców . Początki jak to w każdym przedsięwzięciu były trudne ( najbardziej obawialiśmy się tremy ), jednakże po pierwszym spotkaniu  okazało się , że nadal  w nas dorosłych tkwi coś z dziecka i z wielką radością przyjęliśmy zapał i entuzjazm rodziców , którzy  poparli nasz pomysł na przygotowanie dla dzieci niespodzianki w postaci przedstawienia teatralnego " Kot w Butach " .   W rolach głównych oczywiście wystąpią Rodzice , którzy bardzo zaangażowali się w nasz projekt. Pierwsza próba odbyła się przed feriami już wtedy okazało się ,że nasi rodzice mają potencjał aktorski. Co potwierdziło się na naszym drugim spotkaniu ( 13.02.2015r.). Próby do bajki wypadły rewelacyjnie ,  a do tego było bardzo wesoło . Następna próba odbędzie się  23.02.2015r ( poniedziałek) o godz. 17:00 w przedszkolu.

Poprawiony: piątek, 13 lutego 2015 22:03