strona główna wydarzenia Święto Mleka w przedszkolu
Święto Mleka w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 12 grudnia 2014 15:28

"Różne są przetwory z mleka

zatem niechaj nikt nie zwleka

dnia każdego to zasada

coś z nabiału każdy zjada"

 

12 grudnia  w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Dzień Mleka. Tego dnia dominującym kolorem była oczywiście biel. Podczas spotkania przedszkolaki wytężając swoje zmysły dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka.  Dzień  mleka rozpoczęliśmy wysłuchaniem wiersza „ Przetwory z mleka” a następnie drużyny z poszczególnych grup degustowały przygotowane na talerzykach produkty i nazywały je. Nazwy produktów mlecznych dzieci utrwalały także w trakcie zabawy „ Na zakupach” . Na zakończenie naszego święta każda grupa miała za zadanie  pokolorowanie obrazka przedstawiającego krowę. Niespodzianką kończącą obchody dzisiejszego święta były pierogi z serem i pyszną śmietaną , które przedszkolaki pałaszowały na obiad.

„Pij mleko od rana – zabawa udana!

Pij mleko w południe - a będzie Ci cudnie!

Pij mleko wieczorkiem - a zaśniesz z humorkiem…”

 

Poprawiony: piątek, 12 grudnia 2014 15:43