strona główna wydarzenia Mikołaj w ICZMP - akcja Dar Serca dla chorych dzieci
Mikołaj w ICZMP - akcja Dar Serca dla chorych dzieci Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 grudnia 2014 18:49

 

Magia Świąt Bożego Narodzenia  wprawia nas wszystkich w radosny nastrój  .  Perspektywa spędzenia  radosnych chwil w gronie rodzinnym  daje nam natchnienie  , poczucie miłości  , radości ale także chwile zadumy  i rozbudza w nas nadzieje . Okres świąteczny przypomina nam jednak ,że nie wszyscy z nas będą mogli  zaznać tej magii. Nie każdy  będzie mógł czerpać radość z ubierania choinki, przygotowywania potraw wigilijnych  oraz wspólnego spożywania z najbliższą rodziną wieczerzy wigilijnej. Wokół nas  jest wiele rodzin , które przeżywają  różne rozterki  , czują się bezsilni  wobec  swoich problemów . Ich walka  o lepsze jutro  , o zdrowie swoich najbliższych  powoduje czasami ,że  powoli tracą nadzieje . Ci ludzie nie powinni  czuć się osamotnieni , nie powinni w tym okresie być sami ze swoimi problemami. Chcąc im pomóc  chociaż na chwilę zapomnieć  o troskach dnia codziennego oraz wywołać uśmiech na  buziach  chorych dzieci  nasze przedszkole  od paru lat prowadzi akcję charytatywną  , której celem jest zbieranie pluszaków dla małych pacjentów przebywających w oddziałach szpitalnych ICZMP w Łodzi. W tym roku akcja trwała ponad miesiąc  , a efektem jej było uzbieranie  4 worków kolorowych pluszaków , gier i zabawek . 11 grudnia  dzięki  uprzejmości p. Cezarego Sitkiewicza  właściciela firmy przewozowej w Rogowie   nauczyciele Gminnego Przedszkola w Rogowie a także  uczniowie i nauczyciele współpracującej z nami  Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym , Szkoły Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Koluszkach , odwiedzili oddziały szpitalne  , gdzie zaprezentowali  program literacko-muzyczny „Kolędowanie” .  Spotkanie z chorymi dziećmi zakończyło się  podarowaniem wszystkim małym pacjentom  zebranych przez Przedszkole , Szkołę Podstawową w Przyłęku Dużym , Szkołę Podstawową Nr2 i Gimnazjum Nr 2 w Koluszkach  zabawek .  Nauczyciele  i dzieci   odwiedzili także kilka oddziałów  szpitalnych , gdzie pozostawili  oprócz  pluszaków , wesoły nastrój  oraz promyczki nadziei , której tak bardzo potrzebują  mali pacjenci i ich rodziny. Piękne , pełne ciepła uśmiechy  schorowanych dzieci i zatroskanych rodziców pokazały nam wszystkim ,że warto  poświęcać swój czas  , niosąc radość  tym którzy jej najbardziej potrzebują.  Wyjazd zorganizowaliśmy dzięki  wieloletniej współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych  nr 8 filia nr 3 przy ICZMP  .

 

W imieniu wszystkich nauczycieli  przedszkola i szkół  serdecznie dziękujemy  osobom , które zaangażowały się w naszą akcję charytatywną . Dzięki Państwa postawie mogliśmy chociaż na chwile  odciągnąć myśli chorych dzieci od  szpitalnej rzeczywistości i wywołać na ich buziach  szczery , radosny uśmiech.

Fotorelacja w naszej galerii :-)

Poprawiony: czwartek, 11 grudnia 2014 19:11