strona główna realizacje dodatkowych programów Udział w projekcje" Zachowaj równowagę"
Udział w projekcje" Zachowaj równowagę" Drukuj Email
czwartek, 11 grudnia 2014 09:50

INSTYTUCJA  REALIZUJĄCA:    INSTYTUCJA WSPÓŁFINANSUJĄCA:

W roku szkolnym 2013/2014 nasze przedszkole przystąpiło do realizacji programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Akcja dla placówek oświatowych nosi tytuł „Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”.

Informacje na temat projektu można przeczytać  na stronie www.zachowajrownowage.pl

Realizując w/w program w naszym przedszkolu planowane są  zajęcia dotyczące zdrowego żywienia oraz regularne zajęcia ruchowe zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego i tygodniowym rozkładem zajęć dydaktycznych w poszczególnych grupach. W ramach zaplanowanych działań związanych ze zdrowym odżywianiem funkcjonuje u nas koło kulinarne  którego głównym celem jest kształtowanie prozdrowotnych postaw zarówno u dzieci jak i rodziców.

Miło nam poinformować ,że nasze praktyki zostały docenione i  10.XII.2014r. przedszkole otrzymało CERTYFIKAT „Przedszkole Przyjazne Żywieniu i Aktywności Fizycznej” . Ten dokument ukazuje sensowność naszej strategii i mobilizuje do poszukiwania coraz lepszych rozwiązań metodycznych mających na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania a tym samym zapobiegania chorobom cywilizacyjnym takim jak : otyłość , cukrzyca.

Poprawiony: czwartek, 11 grudnia 2014 09:58