strona główna wydarzenia z wizytą w ICZMP
z wizytą w ICZMP Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 lipca 2010 20:51

Z wizytą w Centrum Zdrowia Matki Polki

Tradycją naszego przedszkola jest coroczna zbiórka zabawek - pluszaków dla chorych dzieci przebywających w oddziałach szpitalnych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Okres świąteczny kojarzy nam się z ciepłem rodzinnym , z radością przebywania w gronie najbliższych . Nie wszyscy jednak mają taką możliwość przeżywania tego magicznego nastroju i zasiadania do wieczerzy wigilijnej w towarzystwie swoich ukochanych osób. Okres świąteczny nie chroni nas przed kłopotami zdrowotnymi, wiele rodziców ze względu na stan zdrowia swoich pociech spędza ten magiczny czas przy szpitalnych łóżkach , gdzie ich dzieci walczą o zdrowie.

Każdego z nas wzrusza do łez los chorych , niewinnych dzieci. Chcąc pokazać im , że nie są w tym świątecznym okresie sami , nauczyciele , pracownicy oraz dzieci Gminnego Przedszkola w Rogowie oraz Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym zorganizowali w sobotę 18 grudnia wyjazd do ICZMP . Zabraliśmy ze sobą worki wypełnione zabawkami-pluszakami , a także szczere ,przepełnione ciepłem i miłością uśmiechy , które maja wzmocnić chore dzieci podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W auli szpitala we współpracy z kierownikiem p. Mariolą Adamczyk oraz Radą Pedagogiczną Zespołu Szkół Specjalnych przy ICZMP zorganizowaliśmy mikołajkowe przedstawienie artystyczne , w trakcie którego mali pacjenci obejrzeli występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym oraz bajkę w wykonaniu nauczycieli Gminnego Przedszkola w Rogowie - Eko Kapturek.

Widząc uśmiech na twarzach schorowanych dzieci u niejednej osoby popłynęła po policzku łza . Była to łza radości ,że mogliśmy sprawić małym pacjentom chwile radości , a tym samym udało nam się na chwilę odciągnąć ich myśli od szpitalnej rzeczywistości. Po występach uczestnicy spotkania poprosili artystów o sesję zdjęciową .

Po wspólnej zabawie nauczyciele oraz dzieci udali się w odwiedziny na poszczególne oddziały , gdzie każde dziecko zostało obdarowane maskotką. Wizyta w szpitalu dała nam wiele satysfakcji , nie ma nic piękniejszego jak uśmiech i płomyczki radości w oczach schorowanego , cierpiącego dziecka . Dla takiej chwili warto poświęcić swój czas niosąc radość potrzebującym.

Dyrektor Gminnego Przedszkola w Rogowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym oraz kierownik Zespołu Szkół Specjalnych, a przede wszystkim dzieci ze szpitala CZMP pragną serdecznie podziękować p. Cezaremu Sitkiewiczowi, właścicielowi firmy przewozowej w Rogowie za pomoc w zorganizowaniu przejazdu dzieci i nauczycieli do Łodzi. Dziękujemy także nauczycielom i dzieciom za poświęcenie swojego czasu w sobotę.


Poprawiony: poniedziałek, 06 sierpnia 2012 14:53