strona główna wydarzenia Andrzejki w przedszkolu gr I,III,IV
Andrzejki w przedszkolu gr I,III,IV Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 28 listopada 2014 13:24

„Czary, mary, czary mary, Andrzejkowe wróżby dzisiaj zaczynamy ”. Tymi słowami przedszkolaki rozpoczęły zabawę andrzejkową. Wystrój sali był bardzo tajemniczy, ponieważ w różnych miejscach znajdowały się zapalone lampiony, a na ścianach umieszczone były emblematy bucików, kluczy i magicznych  różdżek . W takiej atmosferze dzieci zostały wprowadzone w zabawę przez Wróżki , które  przybyły do naszego przedszkola. Każdy uczestnik na początku Andrzejek wrzucił do miski swój dar-maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Podczas zabawy przedszkolaki poznały najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami, imionami, słomkami i kubeczkami z niespodziankami . Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci uważnie słuchały, co dana wróżba dla nich oznacza, a cienie woskowych figurek rozbudziły fantazje i wyobraźnie przedszkolaków. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami . Magiczne nastroje ,dzieci na pewno przeniosą do swych domów , gdzie mogą kontynuować Andrzejkowe wróżby.

Poprawiony: piątek, 28 listopada 2014 13:46