strona główna wycieczki z wizytą u strażaków
z wizytą u strażaków Drukuj Email
czwartek, 04 sierpnia 2011 20:49

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

"Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali!

Ty mi, o Panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił"

Modlitwa Strażaka (autor nieznany)

NASZ PRZYJACIEL

19 maja przedszkolaki odwiedziły swoich przyjaciół STRAŻAKÓW w strażnicy w Rogowie. Najmłodsze pokolenie miało możliwość obejrzenia strażnicy , największy entuzjazm wzbudziło zwiedzanie pomieszczenia gdzie stacjonują nowe wozy bojowe. Dzieci miały okazję obserwować jak Strażacy przygotowują się do gaszenia pożaru , podczas tego pokazu na własne oczy zobaczyły jak silny strumień wody kierowany jest na palące się budynki. Ochotnicy zajrzeli do środka wozów bojowych , a co niektórzy pytali o różne urządzenia znajdujące się w wozach. Komendant OSP w Rogowie p. Piotr Szczodrowski omówił z dziećmi sytuacje które stwarzają zagrożenie życia ludzkiego oraz utraty mienia. Pan Piotr utrwalił również z przedszkolakami numery telefonów alarmowych jakie każdy z nich powinien znać i korzystać z nich w razie zaistniałego zagrożenia. Milusińscy z radością przymierzali hełmy strażackie, oglądali umundurowanie uważnie słuchając opowieści p. Piotra Szczodrowskiego na temat pracy strażaków. Przedszkolaki zapoznane zostały także przez p. Biernata z pojazdem wyposażonym w sprzęt ratujący życie ( maski tlenowe, nosze, specjalne nożyczki do przecinania pasów bezpieczeństwa, narzędzia do rozcinania blachy samochodu , apteczka pierwszej pomocy i wiele innych).Ten sposób współpracy wpływa korzystnie na utrwalanie przez dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa . Przedszkolaki po skończonym spotkaniu złożyły życzenia i wręczyły strażakom OSP Rogów pamiątkową postać strażaka , którą samodzielnie przygotowały z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka , który przypada 4 maja w Dzień św. Floriana , który jest ich Patronem . Strażacy na zakończenie spotkania podarowali przedszkolakom słodkości w postaci lizaków.
Poprawiony: poniedziałek, 06 sierpnia 2012 14:59