strona główna wydarzenia Apel z okazji 11 Listopada
Apel z okazji 11 Listopada Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 listopada 2014 13:40

Ludwik Wiszniewski "Jedenasty Listopada"

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy
Wolność - polską mowę w szkole,
To że tylko z ksiąg historii
Poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
W mieście flagi rozwinięto...
I me serce się raduje,
Że obchodzą Polskie Święto.”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi. Dlatego też 25 listopada 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Gospodarzami uroczystości były dzieci z najstarszej grupy  ( V) , które od paru tygodni uczyły się wierszy i pieśni patriotycznych . W tym dniu wszystkie dzieci  wyglądały bardzo odświętnie i uroczyście  a na piersiach każdego uczestnika widniał biało czerwony kotylion. Na zakończenie  uroczystości pamiętając o zachowaniu należytej postawy wszystkie dzieci wspólnie z nauczycielami odśpiewały Hymn Polski.

Poprawiony: środa, 26 listopada 2014 10:01