strona główna imprezy imprezy cykliczne Dzień Babci i Dziadka 2011
Dzień Babci i Dziadka 2011 Drukuj Email
sobota, 04 czerwca 2011 20:47

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najważniejszych świąt — nie tylko dla seniorów, ale również dla wnucząt, szczególnie w wieku przedszkolnym.

Jakże chcielibyśmy dziś o Babciu i Dziadku drodzy, w radość zmienić wszystkie troski Wasze,

szczerą modlitwą wyprosić u Boga słodką nagrodę za Wasz trud i znoje

i wszystkie smutki w szczęście Wam zamienić i dzień Waszego święta słonkiem opromienić

i na Wasze usta sprowadzić uśmiechy, byście doczekali z swych wnucząt pociechy.

Niech Wasz Stróż Anioł, opiekun Wasz z nieba wybłaga wszystko, czego Wam Babciu i Dziadku

w Waszym życiu trzeba.....

2 lutego 2011 r. nasze przedszkolaki gościły swoich Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta w Sali Ochotniczej Strazy Pożarnej w Rogowie. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy naszego dzieciństwa. U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość, i ogromne doświadczenie życiowe. Na widowni gościliśmy także w tym dniu przedstawicieli Urzędu Gminy w Rogowie wójta p. Daniela Koładę , przewodniczącego Rady Gminy p. Wojciecha Więciorka , księdza Proboszcza Jana Kozaka , komendanta OSP w Rogowie p. Piotra Szczodrowskiego oraz właściciela firmy przewozowej p. Cezarego Sitkiewicza , który autokarami przewiózł przedszkolaki na imprezę do sali OSP. Obchody Święta Babci i Dziadka uświetniły występy artystyczne przygotowane przez dzieci. Grupa 6 latków przygotowała Jasełka , a młodsze grupy inscenizacje słowno-muzyczne. Piękna scenografia, stroje i wspaniały klimat, sprawiły iż wszyscy czuli się jak w prawdziwym teatrze. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności.

Po występach artystycznych wszyscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek , w trakcie którego mieliśmy okazję wziąć udział w różnego rodzaju konkursach przygotowanych przez magika Damatusa . Były pokazy iluzji , korowody taneczne , konkursy dla rodziców ,a przy tym wiele śmiechu i radości .


Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

Dyrektor , Rada Pedagogiczna , pracownicy przedszkola oraz dzieci składają serdeczne podziękowania strażakom za pomoc w zorganizowaniu Święta Babci i Dziadka w sali OSP w Rogowie. Dziękujemy także p. Cezaremu Sitkiewiczowi za przewiezienie dzieci autokarami do OSP.

Wielkie słodkie buziaki w ramach podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wspaniałego słodkiego poczęstunku przesyłamy Rodzicom , którzy tak aktywnie włączyli się w przygotowywanie imprezy.

Dyrektor , Rada Pedagogiczna , pracownicy przedszkola oraz dzieci składają serdeczne podziękowania strażakom za pomoc w zorganizowaniu Święta Babci i Dziadka w sali OSP w Rogowie. Dziękujemy także p. Cezaremu Sitkiewiczowi za przewiezienie dzieci autokarami do OSP.

Wielkie słodkie buziaki w ramach podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wspaniałego słodkiego poczęstunku przesyłamy Rodzicom , którzy tak aktywnie włączyli się w przygotowywanie imprezy.

Poprawiony: poniedziałek, 06 sierpnia 2012 14:58