strona główna wydarzenia Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 listopada 2014 20:04

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być mały bury Miś, odrobinę zapomniany,zakurzony  mieszkający w pudle na strychu albo w jakiejś szafie , może być  piękny i kolorowy zamieszkujący pokój dziecinny.Pluszowy Miś zwłaszcza ten nasz , taki wyjątkowy , ukochany nie jest zwykłą zabawką . To przyjaciel , któremu  możemy zwierzyć się z największych sekretów , tajemnic do którego możemy się przytulić kiedy jest nam smutno . To towarzysz  beztroskich zabaw . Zasługuje sobie na swoje święto dlatego co roku pamiętamy o nim i w przedszkolu przygotowujemy dla niego wielką fetę z konkursami, tańcami , wierszykami.
W tym roku Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy 20 listopada .Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim  przyjacielem Misiem. Były misie małe i średnie a także duże, różowe, niebieskie, brązowe i kolorowe, w ubrankach, z kokardami i w kapelusikach. Nie było dwóch jednakowych a każdy był piękny i wyjątkowy. Dla nich właśnie zorganizowany został wielki  bal poprowadzonym przez Ciocię Gosię i Ciocię Elę. Były konkursy na rozpoznanie imion "sławnych misiów" m.in. Kubusia Puchatka, Yogi , Colargola , Misia Uszatka , Misiów Gumisiów . Był koncert muzyczny dla naszych maskotek . Był także słodki konkurs polegający na wylizaniu talerzyka z ulubiona potrawą Misiów czyli miodem. Dużo śmiechu było podczas konkurencji przygotowanej dla nauczycieli , którzy z zakrytymi oczami mieli narysować na kartonie postać Misia .To był  wyjątkowy dzień  bo świętowaliśmy w towarzystwie zaproszonego gościa Pani Sekretarz z Urzędu Gminy p. Jolanty Gabrych -Walczak , która w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała ulubioną książeczkę swojej córki "Tygryski" J.Papuzińskiej. Na zakończenie balu wszyscy wzięli udział w sesji fotograficznej , której efekty przedstawiamy poniżej.

 

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 20:49