strona główna wydarzenia 20 listopad - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
20 listopad - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 listopada 2014 19:41

W 2014 r.  Sejm ustanowił  datę  20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka .  Dzień ten ma zwracać uwagę na podmiotowość dzieci i przypominać, że to Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka , która w tym roku obchodzi 25 rocznicę powstania  . W związku z tym dzisiaj w naszym przedszkolu po raz pierwszy  odbyła się uroczystość , której celem było przypomnienie wszystkim , że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Od tego roku data 20 listopada zapisze się na stałe w kalendarzu naszych przedszkolnych imprez.

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 20:04