strona główna wydarzenia Spotkanie autorskie z p. Wandą Chotomską
Spotkanie autorskie z p. Wandą Chotomską Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 listopada 2010 20:42

Spotkanie autorskie z p. Wandą Chotomską - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

15 listopad 2010 r. na długo pozostanie w naszej pamięci. W tym dniu gościliśmy na terenie naszej Gminy znakomitą polską pisarkę, autorkę wielu wspaniałych wierszy, opowiadań oraz tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży - Wandę Chotomską.

Stworzyła ona popularny cykl programów telewizyjnych dla dzieci Jacek i Agatka (1962-1973). Otrzymała wiele nagród, została odznaczona Orderem Uśmiechu (1969). Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

To wielki zaszczyt gościć w swoich progach tak wybitną autorkę, której wiersze i opowiadania czytało wiele pokoleń. Na spotkanie autorskie zaproszeni zostali: p. Wójt M. Kolasińska, dyrektorzy szkół, przedszkoli, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim dziec , które były laureatami naszego konkursu plastycznego " Twórczość Wandy Chotomskiej w oczach dzieci".

Na konkurs napłynęło wiele ciekawych prac ukazujących różne wiersze i opowiadania p. Wandy, które nasze dzieci czytają. Barwna, wesoła, a zarazem pouczająca twórczość p. Chotomskiej rozwinęła u dzieci wyobraźnię plastyczną , co można było znaleźć w nadesłanych pracach.

Laureaci mieli okazję porozmawiać ze swoja ulubiona autorką, zadać Jej pytanie, na które p. Wanda z uśmiechem na twarzy udzielała odpowiedzi. Autorka recytowała swoje wiersze, a także śpiewała z dziećmi piosenki, do których osobiście pisała teksty.

Takie spotkania są zawsze wzruszające i zapadające na długo w pamięci, zwłaszcza, że pod koniec spotkania autorka składała własnoręcznie autografy do swoich książek. Wielkim przeżyciem było także dla dzieci odebranie nagród i pamiątkowych dyplomów z rąk Wandy Chotomskiej. Tego szczerego uśmiechu i uścisku dłoni nie zapomni się nigdy.

Dzieci w podziękowaniu przygotowały krótki występ artystyczny, w którym zaprezentowały inscenizacje wybranych wierszy p. Wandy.

Na zakończenie wszyscy odśpiewali p. Chotomskiej STO TAT, a uczniowie ze Szkoły w Jeżowie oraz reprezentantka z Gminnego Przedszkola w Rogowie wręczyli piękny bukiet oraz pamiątkowe obrazy przygotowane przez dzieci.

Trudno było się pożegnać z p. Wandą , najlepsze dla nas pożegnanie to słowa: do zobaczenia ponownie..i oby tak się stało, bo Pani Wanda ma nam jeszcze wiele do powiedzenia i przekazania .

Dyrektor Przedszkola oraz Rada Pedagogiczna dziękuje serdecznie p. R. Kubickiemu - Dyrektorowi Zespołu Szkół w Rogowie za umożliwienie zorganizowania tego spotkania na terenie szkoł , dzięki temu w spotkaniu mogła wziąć udział ponad 100 dzieci.

Poprawiony: poniedziałek, 06 sierpnia 2012 14:54