strona główna wydarzenia Pierwsza pomoc w Bajkolandii
Pierwsza pomoc w Bajkolandii Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 05 listopada 2014 11:14

5 listopada nasze przedszkole miało zaszczyt gościć Studio Artystyczne "Premiera" z Białegostoku . W przedstawieniu teatralnym " Pierwsza pomoc w Bajkolandii" aktorzy przybliżyli  dzieciom najważniejsze informacje z dziedziny bezpieczeństwa. Główny bohater Antek i jego przyjaciel stworek Wuzel stali się właścicielami zaczarowanego notesiku , w którym spisane były wszystkie bajki , które miał opowiedzieć bajkopisarz Alojzy . Niesforni chłopcy podpowiadając Alojzemu treść bajek , często mieszali fakty co doprowadzało do niezłego zamieszania , bowiem np. Śpiąca Królewna podobno  cierpiała na bezsenność i w związku z tym zażywała leki :-( , Dziewczynka z zapałkami zgubiła się lesie , a Antek mając jej zapałki rozpalił ognisko   , Babę Jagę czyli Jadzię ktoś okradł w domu i musiała wzywać policję.  Przedszkolaki bardzo chętnie pomagały Bajkopisarzowi stworzyć nowe ( prawdziwe) zakończenie poszczególnych bajek , a przy okazji pokazały ,że potrafią posługiwać się numerami alarmowymi. To było bardzo wesołe , a jednocześnie pouczające przedstawienie .

Poprawiony: środa, 05 listopada 2014 12:23