strona główna wydarzenia Dzień Marchewki
Dzień Marchewki Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 24 października 2014 12:06

POMARAŃCZOWE SZALEŃSTWO W PRZEDSZKOLU

24 października w naszym przedszkolu królował kolor POMARAŃCZOWY!!!  Przez cały dzień rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Naszym bohaterem była MARCHEWKA , słodka, pomarańczowa bogata w witaminy .Przewodnim celem obchodów Święta Marchewki było przedstawienie i promowanie jej wartości w naszym odżywianiu. Główna bohaterka spotkania czyli Marchewka spotkała się ze swoimi przyjaciółmi ( Króliczkiem, buraczkiem, pietruszką , ziemniakiem , pomidorkiem ) , którzy przygotowali dla niej niespodziankę urodzinową. Marchewka zaprosiła  dzieci do wspólnej zabawy : puzzli marchewkowych , quizu marchewkowego a także do pracy polowej czyli zbierania marchewek z pola:-) .Przedszkolaki poznały także sprzęt gospodarstwa domowego (sokowirówkę) , który pozwala na uzyskanie zdrowego napoju czyli soku marchwiowego.Na koniec Święta wszystkie dzieciaki  zaśpiewały Marchewce "Sto lat"  .Marchewka w podziękowaniu poczęstowała uczestników sokiem marchwiowym. Wielkim zaskoczeniem ( ale pozytywnym!!!) było to że każde dziecko wypiło zawartość swojego kubeczka . Dzisiejszy dzień był wyjątkowy , bo okazało się że podczas "urodzin" nie musimy objadać się tortami:-) wystarczy wypić  sok z warzyw lub owoców, który dostarczy nam wiele witamin. PIJMY SOKI I NEKTARY SĄ BOGATYM ŹRÓDŁEM WITAMINY C ,BŁONNIKA, KAROTENOIDÓW I WIELU SKŁADNIKÓW MINERALNYCH M.IN. POTASU I MAGNEZU CZYLI TEGO CO NIEZBĘDNE ABY BYĆ ZDROWYM .

 

Poprawiony: piątek, 24 października 2014 13:23