strona główna wydarzenia AQUAFRESH - REKORD GUINNESSA
AQUAFRESH - REKORD GUINNESSA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 października 2014 18:15

 

Aquafresh - rekord Guinnessa akcent  Rogowa

" Szczotka , pasta, kubek , ciepła woda .Tak się zaczyna wielka przygoda .Myję zęby bo wiem dobrze o tym , kto ich nie myje ten ma kłopoty ,żeby zęby zdrowe mieć trzeba tylko chcieć " nie ma chyba osoby , która by nie znała tekstu piosenki słynnych Fasolek? To piosenka , którą nucą wszystkie przedszkolaki .Udowodniono ,że profilaktyka to najlepsza metoda na zdrowie .Lepiej zapobiegać niż później długo leczyć .W edukacji przedszkolnej najłatwiej jest rozwijać prawidłowe nawyki , przyzwyczajać do stałych profilaktycznych zabiegów jak choćby systematycznego mycia zębów.Od kilku lat nasze przedszkolaki biorą aktywnie udział w programie edukacyjnym Akademia Aquafresh  w ramach którego organizowane są różnego rodzaju zajęcia mające na celu propagowanie zdrowego trybu życia . Dzieci biorą  udział w konkursach plastycznych , fotograficznych , odwiedzają gabinet stomatologiczny , a ostatnio 30 WRZEŚNIA 2014 r. punktualnie o godz. 12:00 Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Rogowie wzięły udział w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów . Przez 2 minuty w całej Polsce  jednocześnie szczotkowało zęby  ponad 313 tys. przedszkolaków . Bicie rekordu zorganizowała firma Aquafresh     -------->>>>   www.akademia-aquafresh.pl .Samo bicie rekordu poprzedzone było różnymi atrakcjami , które uzmysłowiały dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej. Do mycia zębów nie trzeba było długo namawiac , dzieciaki chętnie chwyciły za swoje szczoteczki i pasty i nawet nie przeszkadzał im ścisk w łazience :-) . Co niektórzy myli ząbki na korytarzu , bo jak się bije rekord to nie ważne  gdzie te zęby się  myje , ważne że wogóle się je myje:-). Na zakończenie akcji każde dziecko otrzymało specjalny certyfikat potwierdzający udział w tym przedsięwzięciu. Z dumą możemy powiedzieć , że swoja postawą i zaangażowaniem przyczyniliśmy się ( mali rogowianie) do tego ,że rekord Guinnessa w liczbie osób jednocześnie  szczotkujących zęby od 30 września należy do Polski . Siła jest w jedności !!! BRAWO DZIECIAKI!!!

Poprawiony: poniedziałek, 06 października 2014 19:52