strona główna imprezy imprezy cykliczne Odzwiedziła nas Pani Jesień - Bal Jesieni
Odzwiedziła nas Pani Jesień - Bal Jesieni Drukuj Email
piątek, 03 października 2014 17:13

W dniu 03.10.2014 r. pięknie przystrojona w liście, duży kapelusz, z koszem pełnym szyszek Pani Jesień odwiedziła nasze przedszkole. Przywitały ją grzyby, drzewa, leśne księżniczki, liście i różne leśne zwierzęta. Bo właśnie w takich jesiennych strojach na bal stawiły się przedszkolaki z wszystkich grup. Na początku Pani Jesień wraz z jesiennym wietrzykiem porozrzucała po sali kolorowe liście, a potem przedszkolaki wzięły udział w wielu zabawach i konkursach. Wszystkie oczywiście związane z porą roku panująca za oknami m.in. odbyły się takie konkurencje jak: zbieranie darów jesieni do koszyków, odszukiwanie zagubionych kropek muchomora, rozwiązywanie leśnych zagadek, taniec z liśćmi. Dzieci także wspólnie w grupach nawlekając kasztany na żyłkę wykonały piękne korale dla swych jesiennych Cioć. Wszystkie konkurencje przeplatane były zabawami integracyjno-ruchowymi. Na koniec odbyła się dyskoteka, gdzie każdy mógł pokazać jak wygina śmiało ciało ;).

Bal Pani Jesieni minął bardzo szybko i przebiegał w klimacie zabawy i radości. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, że bal był udany. Na koniec sala usłana była kolorowymi liśćmi, które odpadały ze spódnic, kapeluszy, sukienek i bukietów. No cóż…uroki jesieni. ;)

Poprawiony: piątek, 03 października 2014 17:15