strona główna wydarzenia Ćwiczenia ppoż
Ćwiczenia ppoż Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 września 2014 10:24

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci 25 września 2014 r.  w Gminnym Przedszkolu w Rogowie  został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Ćwiczenia nadzorowała Ochotnicza Straż Pożarna z Rogowa. Ewakuowano wszystkie dzieci  i pracowników przedszkola.Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przedszkolaków i pracowników przedszkola , poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przemieszczeniem się w wyznaczony teren zbiórki. Dla strażaków z OSP w Rogowie były to dodatkowe ćwiczenia w doskonaleniu umiejętności poruszania się w obiektach przy użyciu sprzętu p - pożarowego. Alarm przeciwpożarowy koordynował Komendant OSP p. Piotr Szczodrowski. Akcja przebiegła sprawnie. Po przećwiczeniu procedury strażacy odpowiadali na pytania dzieci, zaprezentowali swój sprzęt i wóz strażacki.

 

Poprawiony: poniedziałek, 29 września 2014 10:33