strona główna wydarzenia Deszczowy Dzień Dziecka
Deszczowy Dzień Dziecka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 czerwca 2012 19:57

Nasze plany dotyczące przebiegu Dnia Dziecka legły " w gruzach" . Aura spłatała nam figla i do Rogowa zawitał deszcz. Jednak nie straszne nam wiatry, burze i obfite opady, my tak szybko nie tracimy dobrego nastroju!! Dlatego też od rana szybko ustaliliśmy nowy harmonogram Dnia Dziecka. Nie mogąc spotkać się w naszym ogrodzie z naszymi kolegami ze Szkół Podstawowych , postanowiliśmy na " sportowo" spędzić nasze Święto w budynku przedszkola. Po śniadaniu nasze Panie przygotowały największą salę do zawodów sportowych. Wybrały z najstarszych grup zespoły 7 osobowe , dla których przygotowały różne konkurencje sportowe. Pozostali koledzy i koleżanki z młodszych grup zostali mianowani największymi kibicami naszych drużyn. W pełnym rynsztunku zaopatrzeni w gadżety bliskie piłkarskim kibicom ( flagi, barwne stroje , pomalowane buzie) wkroczyli do sali , gdzie miały się odbyć konkurencje sportowe. Po zajęciu miejsc na " trybunach" oficjalnego rozpoczęcia mini olimpiady sportowej dokonała nasza Pani Dyrektor. Najpierw życzyła nam wszystkim wiele zdrowia, radości i samych sukcesów w naszym młodym życiu , a potem ku uciesze nas wszystkich podarowała nam prezent o którym każdy polski kibic marzy - wuwuzele , która swoją mocą ma dopingować sportowców . Oj działo się działo!!! aż uszy pękały od naszego grania , ale i tak wuwuzela Pani Dyrektor była najgłosniejsza! W rytmie POLSKA BIAŁO CZERWONI rozpoczęliśmy nasza szalona sportową zabawę. Śmiechu było co niemiara !! Po 2 konkurencjach ..usłyszelismy dzwonek do drzwi przedszkolnych ...za nimi stali Goście !! Odwiedził nas Wójt Gminy p. D. Kołada i Pan Inspektor do Spraw Oświaty p. R. Bigoszewski . Zasiedli u nas na honorowych miejscach i towarzyszyli nam do ostatniej konkurencji. Po zakończeniu naszych zmagań , okazało się że jest jeszcze jedna zabawa sportowa do której zaprosiliśmy naszych Gości. To było.... przeciąganie liny !! Po jednej stronie My Przedszkolaki po drugiej nasi Goście , jednak nie było to takie proste bo każdy z Panów sam stawał po drugiej stronie liny , a po naszej było nas min. 5 :-). Zgadnijcie ! kto zwyciężył? Oczywiście przedszkolaki!!! po takich pysznych obiadkach przedszkolnych mamy w sobie bardzo duże pokłady energii i siły!! Remisem skończyły się zmagania pomiędzy drużynami naszych Pań i Gości. Było przy tym dużo śmiechu i wspaniałej zabawy . Na zakończenie Pan Wójt przeprowadził mini quiz z zagadnień dotyczących Mistrzostw Euro 2012 !! Mamy nadzieję ,że zdaliśmy ten mini egzamin z najwyższymi notami. ( Niedowiarki mogą spytać samego Pana Wójta!!) Wszystko jednak co dobre musi się kiedyś skończyć , z żalem musieliśmy pożegnać Gości bowiem wzywały Ich obowiązki służbowe, jednakże na pożegnanie otrzymaliśmy od Pana Wójta i Pana Inspektora słodką niespodziankę w postaci przepysznych cukierków! Dziękujemy za pamięć o nas i za chwile spędzone z nami na miłej zabawie . Mamy nadzieję ,że ponownie będziemy gościć Pana Wójta i Pana Inspektora do Spraw Oświaty w najbliższy poniedziałek , bo własnie na ten dzień mamy zamówione słoneczko i wtedy odbędzie się u nas w ogrodzie EURO ROGÓW 2012 - olimpiada sportowa dla przedszkolaków i uczniów ze Szkół Podstawowych z Wągier, Przyłęka Dużego i Rogowa. Wszyscy czekamy na ten dzień z niecierpliwością , bo jesteśmy ciekawi , kto otrzyma Puchar Wójta Gminy Rogów !!!

Poprawiony: poniedziałek, 06 sierpnia 2012 14:57