strona główna wydarzenia AKCJA -SPRZĄTANIE ŚWIATA
AKCJA -SPRZĄTANIE ŚWIATA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 24 września 2014 10:22

W dniu 26.09.2014r. wzorem lat ubiegłych przyłączyliśmy się do udziału w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świat- Polska”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Turysto – szanuj środowisko!”. To już XXI edycja tej akcji.
Głównym celem akcji było ukazanie skutków zaśmiecania naszej planety oraz zachęcanie do refleksji nad wpływem naszych działań na środowisko w czasie wypoczynku i pobytu na łonie przyrody. Poprzez zadania edukacyjne  dzieci miały możliwość  zastanowienia się  nad tym, co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów. Dlaczego warto wprowadzić ich selektywną zbiórkę. Dzieci uczestnicząc  w zabawach  poznały zasady zachowania sie na łonie przyrody.
Na zakończenie tego ekologicznego spotkania przedszkolaki wzięły udział w quizie na temat odpadów   i ich segregacji. Oprócz wiedzy teoretycznej dzieci musiały wykazać się również umiejętnością praktyczną– a mianowicie segregowaniem śmieci do odpowiednich worków i pojemników.
Po dobrze wykonanym zadaniu wszystkie dzieci wraz z nauczycielami, zaopatrzone w rękawice, worki oraz transparenty wyruszyły w teren.
Dzieci z wielką ochotą i zaangażowaniem zbierały najdrobniejsze odpady przestrzegając ustalonych zasad.

Jesteśmy dumni z naszej ekologicznej działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

 

Poprawiony: środa, 24 września 2014 11:14