strona główna realizacje dodatkowych programów Projekt " Dzieciństwo bez próchnicy"
Projekt " Dzieciństwo bez próchnicy" Drukuj Email
wtorek, 23 września 2014 15:28

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu , który jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej .

Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości  występowania  próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

Cele bezpośrednie Projektu to:

1.  poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat

2. wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych.

W ramach Projektu realizowane będą pośrednie działania edukacyjne np: spotkania trenerów z rodzicami, nauczycielami i dziećmi .

Nasze przedszkole od lat promuje edukację prozdrowotną , udział w w/w Projekcie wykształci  właściwe nawyki żywieniowe , wpłynie na poprawę zachowań prozdrowotnych .

Koordynatorami działań będą nauczycielki: p. Ewa Kwiatkowska i p. Katarzyna Ćwiklińska.

Link do strony PROJEKTU : http://www.zebymalegodziecka.pl/

Wspólnie zadbamy o piękny uśmiech naszych pociech .

Poprawiony: wtorek, 23 września 2014 15:43