strona główna wydarzenia Pierwsze koty za płoty
Pierwsze koty za płoty Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 września 2014 21:12

I stało się !!!!! Nadszedł koniec wakacji  a dzisiaj  minął pierwszy dzień pobytu w przedszkolu . Można powiedzieć że " pierwsze koty za płoty " mamy już za sobą . Dawno  nie było tak gwarno i tłoczno w naszym przedszkolu. Wszyscy przeżywali  na swój sposób spotkanie z "nową przedszkolna przygodą" . Nie wiadomo kto bardziej był "zestresowany"  rodzice ,  nauczyciele czy dzieciaki? Chyba każdy po trochu , chociaż "stara wiara"  przekraczała nasze progi z uśmiechem na twarzy . Najbardziej dumni jesteśmy z naszych najmłodszych pociech - nowicjuszy. Z wieloletniego doświadczenia wiemy ,że dla nich pierwsze dni pobytu w przedszkolu bez ukochanej mamusi , tatusia lub dziadków  są ogromnym stresem. Musimy ten czas wspólnie przetrwać wspierając się wzajemnie . Dajmy sobie parę dni  a  płacz , smutek odejdą w zapomnienie , bo przecież gdzie może być radośniej  jak nie w przedszkolu? Powoli nowicjusze przyzwyczają się do swoich Pań , znajdą wśród rówieśników przyjaciół , dobrych kompanów do zabawy , a swoje sale będą traktować jak własne pokoiki , w których znajdą ciepło, uśmiech, miłość, przyjaźń a przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa , które w tym wieku jest nieodzownym elementem funkcjonowania małych dzieci w środowisku.

Po dzisiejszym dniu tak bogatym w różne emocje ( od radości , poprzez smutek a nawet i łzy) śmiało możemy powiedzieć , że powoli nawiązuje się nić wiążąca na nowo wspaniałą rodzinę przedszkolną z którą będziemy podróżować przez cały rok szkolny przeżywając wspaniałą przygodę.

Poprawiony: wtorek, 02 września 2014 21:44