strona główna wydarzenia Spotkanie z lekarzem
Spotkanie z lekarzem Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 21 maja 2014 14:25

SPOTKANIE Z LEKARZEM

 

Realizując program profilaktyki , który obowiązuje w naszym przedszkolu , zaprosiliśmy do nas lekarza  p. Agnieszkę Pietrzyk . Podczas spotkania Pani Doktor omówiła z dziećmi sposoby zapobiegania chorobom ( zdrowe odżywianie, odpowiednie ubieranie się do pogody, wietrzenie pomieszczeń ). Szczególną uwagę zwróciła na zakaz używania przez dzieci lekarstw . Pani Doktor poinformowała przedszkolaki ,że używanie bez pozwolenia przez osobę dorosłą jakichkolwiek leków może mieć bardzo przykre konsekwencje dla naszego zdrowia. Pigułki wyglądające i smakujące jak cukierki mogą zrobić duże spustoszenie w naszym organizmie. Po krótkiej pogadance  dzieci mogły zobaczyć  nawet pobawić się chwilę stetoskopem lekarskim , a także ciśnieniomierzem. Tego typu spotkania mają na celu przede wszystkim pokonać strach dzieci przed "białym fartuchem" czyli wizytą u lekarza , a także uświadomienie sobie , że nasze zdrowie zależy przede wszystkim od nas samych , od tego jak się odżywiamy i jak dbamy o swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Pietrzyk  za poświęcenie nam swojego czasu i przekazanie drogocennych wskazówek , które pomogą nam dbać o własne zdrowie.

Poprawiony: środa, 21 maja 2014 14:54