strona główna realizacje dodatkowych programów SZKOŁA WSPÓŁPRACY - projekt MEN
SZKOŁA WSPÓŁPRACY - projekt MEN Drukuj Email
środa, 14 maja 2014 14:03

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”

We wrześniu zostaliśmy zakwalifikowani do projektu unijnego organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Departament Kształcenia Ogólnego i Wychowania w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej. Ideą projektu jest zainspirowanie środowiska szkolnego i przedszkolnego do wprowadzenia zmian i wdrażania dobrych praktyk w zakresie współpracy w swoich placówkach.Projekt rozpoczął się w marcu 2013r. i potrwa do końca lutego 2015 roku. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty.

Udział  2 przedstawicieli Rady Rodziców i 2 nauczycieli w w/w projekcie pozwoli nam usprawnić współpracę pomiędzy nauczycielami a rodzicami , a także pracownikami niepedagogicznymi , co  na pewno przyczyni się do tego ,że dzieciom w przedszkolu będzie jak najlepiej. Co więcej chcemy , aby przedszkole bez oporów nazywać naszym przedszkolem. Chcemy zacieśnić dotychczasową współpracę i pragniemy , aby to miejsce było przyjazne dla całej społeczności lokalnej , łączącej pokolenia. Wymaga to od nas ( Rodziców)  dużego zaangażowania się  w życie przedszkola, przyjęcia postawy otwartej na współdziałanie  w imię dobra dziecka i zaangażowania , co mogę dać od siebie, co ja sam mogę zrobić  by budować przyjazne przedszkole.Z drugiej strony ideą projektu jest by rodzic był świadomy swoich praw i obowiązków , po prostu wiedział , czego może wymagać i na co może mieć wpływ  zarówno w przedszkolu jak i później w szkole.

W ramach projektu " Szkoła współpracy ..." odbywać się będą szkolenia , warsztaty  w trakcie których będą opracowywane kierunki działań , mających na celu wzmocnienie wzajemnych kontaktów rodzic-nauczyciel -dziecko . Osoby biorące udział w szkoleniach , będą realizowały zadania "domowe" wdrażając nowe propozycje w życie naszego przedszkola. Krok po kroczku mamy ogromna nadzieję , że uda nam się wypracować program współpracy , który w niedalekiej przyszłości pomoże nam stworzyć jedną wielką przedszkolną rodzinę , mającą na celu stworzenie wspaniałej ciepłej , serdecznej atmosfery w przedszkolu.

Więcej informacji można pozyskać zaglądając na stronę:

Poprawiony: czwartek, 15 maja 2014 14:45