strona główna wydarzenia Zajęcia kulinarne w gr .III
Zajęcia kulinarne w gr .III Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 22:09

W ramach działającego w naszym przedszkolu kółka kulinarnego  Ciocia Kasia poprowadziła warsztaty kulinarne w grupie III.Tym razem dzieci przygotowywały koktajl owocowy . Oczywiście przed zajęciami ( częścią praktyczną) dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz poznały walory zdrowotne owoców w diecie człowieka. Wzbogacone o nową wiedzę przedszkolaki z dużym zapałem przystąpiły do działania praktycznego .Najpierw krojone były owoce : banany, ananasy , kiwi , pomarańcze , brzoskwinie , które następnie zostały zmiksowane w misce do której na samym końcu stopniowo dodawano jogurt naturalny. Niespodzianką był specjalny składnik podwyższający walory smakowe Puszcza oczko czyli ulubione przez dzieci lody ( dla uspokojenia  napój nie był zimny bo lody były zmiksowane z owocami i jogurtem) .Mniammmm ...dalej już nic nie napiszę , domyślcie się sami jaki popyt był na koktajl .

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 22:28