strona główna wydarzenia ŻEGNAJ ZIMO WITAJ WIOSNO - PANNY MARZANNY
ŻEGNAJ ZIMO WITAJ WIOSNO - PANNY MARZANNY Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 21 marca 2014 14:42

Zebraliśmy się dzisiaj, by wszystkim dzieciom i dorosłym podać najświeższe wiadomości od dziś 21 marca wiosna u nas zagości. Wiosna ostrożnie rozgląda się po świecie, czy też nie wrócą mrozy i zamiecie? Czy już może wiosna w świat wyruszyć? Trzeba złą zimę dzisiaj wyrzucić. Marzanna to symbol zimy, która całą przyrodę, ziemię, rzeki i drzewa skuwa lodem...Ludzie tęskniąc do ciepła, chcąc się słońcem cieszyć. Przyjście wiosny, jak mogli, pragnęli przyśpieszyć. Więc, gdy ziemia tajała, gdy spływały lody Srogą Zimę - Marzannę wrzucali do wody. Stąd się bierze początek panowie i panny, piękny zwyczaj ludowy topienia Marzanny. I my chcąc dziś pożegnać zimę, a powitać wiosnę ruszyliśmy gromadą, wesołym pochodem z naszymi pięknie wykonanymi przez rodziców i dzieci Marzannami. Nasze Marzanny były tak śliczne i kolorowe, że szkoda nam je było ponieść nad błękitną wodę. Pełne wdzięku Panny Marzanny można oglądać na wystawie w Gminnej Bibliotece.

Zanim Marzanny opuściły nasze przedszkole został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą z nich. Trzeba przyznać, że wybór był trudny. Każda marzanna była wyjątkowa i wykonanie każdej kosztowało jej twórców dużo pracy. Inwencja twórcza i wyobraźnia zadziałały. Z tego miejsca gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie a głośne brawa kierujemy w stronę nagrodzonych. A oto zwycięscy:

I miejsce: FILIP KAŹMIERCZAK GR. IV

II miejsce: MICHALINKA KARALUS GR. IV

III miejsce: NATALIA KRÓLIKOWSKA GR. II

Wyróżnienia:

JAŚ WOJCIECHOWSKI GR. I

WOJTUŚ MAŚLANKA GR. I

ADAŚ DUDEK GR. I

ANIA ZIÓŁKOWSKA GR. II

BARTEK KAŹMIERCZAK GR.II

MAJA NOWAK GR. II

FILIP KIJO GR. II

MICHAŁ BORKOWSKI GR. II

GABRYŚ PIECHNIK GR. III

PATRYCJA SZTAJBERT GR.III

BŁAŻEK ŻAK GR. III

KONRAD PAŁYGA GR. IV

OLEK CZUŁNO GR. IV

GABRYSIA ŻAK GR. IV

ANTOŚ WOJCIECHOWSKI GR. IV

JULIA JANIK GR. IV

MAJA KUCHTA GR. IV

JAGODA GRADOWSKA GR. IV

MAJA MAJ GR. IV

JUSTYNKA ONISK GR. V

OLA PANAK GR. V

ANIA PIETRZYK GR.V

MARYSIA KŁĄB GR. VI

Poprawiony: sobota, 22 marca 2014 11:00