strona główna wydarzenia Bliskie spotkanie z ...... pająkami
Bliskie spotkanie z ...... pająkami Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 marca 2014 12:21

 

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY - BLISKIE SPOTKANIE Z PAJĄKAMI

W czwartek w naszym przedszkolu odbyła się 'żywa " lekcja przyrody. Spotkanie poświęcone było pająkom. Dzieci dowiedziały się ,że są pająki żyjące na ziemi, pod ziemią i np. na drzewie . Każdy z nich jest inny . Gatunków pająków jest bardzo dużo , ich barwa też jest różnorodna . Pająk ma 8 nóg , czasami są włochate ( np: tarantula ). Najpopularniejszą cechą pająka jest tkana przez niego nić, tj. pajęczyna, która  służy mu  do chwytania owadów  . Pobieranie pokarmu u pająków zachodzi dość ciekawie. Wypluwa on na owada kwas, który go rozpuszcza, a dopiero  później pochłania go . W przedszkolu  Pan pokazywał nam tarantulę , ptasznika , mieliśmy okazję zobaczyć też olbrzymiego karalucha , który jak się okazało jest przysmakiem niektórych gatunków pająków. Po wysłuchaniu informacji o życiu pająków i obejrzeniu ich z bliska , okazało się ,że " nie taki diabeł straszny jak go malują" , nawet nasze Ciocie odważyły się potrzymać na rękach tarantulę .

Poprawiony: czwartek, 20 marca 2014 13:54