strona główna realizacje dodatkowych programów Śniadanie - posiłek ważny (program KIK 34)
Śniadanie - posiłek ważny (program KIK 34) Drukuj Email
środa, 19 marca 2014 21:13

W naszym przedszkolu nieustannie promujemy zdrowy styl życia. Ostatnio aby zachęcić dzieci do spożywania śniadań zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu stół szwedzki. Na śniadanie dzieci wybierały sobie same co chcą zjeść, na stole stały różne produkty, dzieci sobie nakładały na talerz to na co miały ochotę. Dzieciaki były zachwycone i nie mówiły już że czegoś nie zjedzą bo nie lubią. W ten sposób każdy brzuszek był pełny.

Pomysł bardzo spodobał się naszym wychowankom, którzy oprócz dobrej zabawy uczą się posługiwać sztućcami i łączyć składniki według własnego pomysłu. Ponadto dzieci komponując kanapki uczą się samodzielności i dokonywania wyboru